Informace o spolku

Sportovní oddíly DDM Praha 10 sdružují florbalisty, futsalisty, basketbalisty, volejbalisty a lyžaře, kteří sportují v rámci kroužků a kurzů Domu Um - Domu dětí a mládeže Prahy 10. Všechny oddíly nastupují ve svazových soutěžích v dětských, mládežnických i dospělých soutěžích.

4_20240126_145017.jpg

Florbal je naše jednička, protože florbalisté Wizards jsou historicky nejstarším týmem, který vznikl už v roce 2005. Aktuálně máme týmy ve věkových kategoriích od přípravky přes elévy, mladší a starší žáky až po dorost, juniory a muže. Nedílnou součástí florbalu jsou také wizardské florbalistky, které hrají kategorie starších žákyň, dorostenek a žen.

Náš spolek zřizuje také futsalový oddíl Wizards založený v roce 2008, který má dva mužské týmy a nově také futsalový oddíl pro mládež ve věku od 5 do 7 let. Mužský futsalový A tým nastupuje ve 2. nejvyšší celostátní lize, B tým mužů hraje pražský přebor.

Do spolku patří od roku 2015 také basketbalové týmy Kačeři, BC Kunratice a Wizards od přípravky, špuntů, minižáků, žáků, kadetů, juniorů až po muže. Dále také wizardské dívky v kategoriích minižactva a ženy.

V roce 2023 potom vznikly i první dětské volejbalové týmy a na pracovišti Domu UM na Třech Studních na Vysočině se přidali také běžci na lyžích.