23_20240126_152430.jpg
22_20240620_132738.jpeg
7_20240625_122812.jpg

Máme za sebou sérii letních turnajů. Naši vyslanci bojují na Olympiádě dětí a mládeže. Přes prázdniny nás čekají Prague Games a soustředění

Máme za sebou několik letních turnajů, různé kategorie postupně vyrazily na Kralupy Open, Kalmarsund Floorball Cup, Prague Floorball Cup, Nisa Open, Butchis Mini Cup a Brno Open Game. Pojďme se podívat, jak si na nich naši florbalisté a florbalistky vedli.

Série letních turnajů započala už prvního května, kdy dva společné týmy dorostenců s týmem Butchis v rámci projektu Unite Floorball bojovali na Kralupy open. Tým Black zapsal 1 výhru a 2 prohry a smolně o skóre vypadl po třetím místě ve skupině. White došli až do finále turnaje, ve kterém ale nedokázali proměnit své šance a získali tak 2. místo?!

V průběhu května se v Kralupech představili i mladší žáci, kteří si odvezli bronzové medaile ?, hned tři týmy přípravky, z nichž se nejlépe dařilo orange, kteří skončili rovněž třetí ?. Pro elévy se stalo smolnou konečnou čtvrtfinále a naděje starších žáků skončily už v těžké základní skupině.  Týmy dorostenek a stržek předvedly krásné výkony a získaly druhé ? a třetí ? místo!

Dalším turnajem, na který jsme vyslali své zástupce byl Švédský Kalmarsund Floorball Cup. V rámci @unitefloorball ve spolupráci s @butchis_floorball_club vyrazily do Švédska 4 týmy, které si připsaly pěkné výsledky i plno zážitků. Junioři brali dvě výhry a dvě remízy ve skupině, 2. místo a postup do play off-A. Tam bohužel prohráli v 1/8 finále. Dorostenci 07 získali 3 výhry a 2 prohry ve skupině, 3. místo a play off B, tam bohužel těsně prohráli v 1/8 finále 2:3 a v turnaji skončili. Dorostenci 08, 09 ve skupině zapsali 4 výhry a 1 prohru a první místo, postoupili rovnou do čtvrtfinále a vyhráli v něm 4:3 v prodloužení, pak už bohužel dvakrát prohráli a celkově záskali 4. místo v turnaji!  Dívky dvakrát výhrály, remizovaly a dvakrát prohrály ve skupině, celkově obsadily 3. místo a postoupily do play-off B. Tam už to byla suverénní jízda, získaly tři výhry a vítězství v celém B pavouku.

Hned týden po Švédsku následoval turnaj Prague Floorball Cup. Mladší žáci 2011 postoupili ze druhého místa ve skupině do A-play off, v něm došli po výhře v osmifinále nad @sniperstrebic až do čtvrtfinále, kde nestačili na pozdější finalisty @bulldogsbrno! Starší žáci 2009 a 2010 rovněž zaznamenali postup do A-play off po dvou výhrách a jedné prohře ve skupině, tam ale v 1/8 finále nestačili na @ba.floorball!  Třetí postup do A-play-off zaznamenali dorostenci 2007 a 2008, po ne úplně presvedčivých výkonech ve skupině, ze které prošli jen těsně ze 2. místa, zdolali v 1/8 finále @gorilyplzen, ve čtvrtfinále těsně nestačili na @florbalmb!  Nejúspěšnějším týmem se stali junioři, kteří ve skupině porazili mimo jiné i @florbalmb a došli až do semifinále A-play off, v něm jim v nesmírně dramatickém zápase vystavili stopku @ba.floorball, i tak ale kluci získali bronzové medaile! ?Na turnaji se představili i naši nejmenší přípravkáři, kteří sbírali hlavně cenné zkušenosti

O týden později o posledním květnovém víkendu se vydali elévové na Nisaopen do Liberce. Tým orange dokázal ve skupině třikrát zvítězit a třikrát odešel poražen. V sedmičlenné skupině obsadil třetí místo, postup do play off pro první dva týmy skupiny mu tak těsně unikl!  Tým white projel skupinou jako nůž máslem, pět výher a skóre 20:5 znamenalo postup rovnou do čtvrtfinále. Tam kluci bojovali jako lvi, bohužel ale nestačili na tým z Bystřice nad Perštejnem a s turnajem se rozloučili těsně před branami medailových bojů!

Další víkend čekal liberecký turnaj dalších pět našich družstev. Mladší žáci se čtyřmi výhrami a jednou prohrou ovládli základní skupinu. V osmifinále ale bohužel smolně vypadli s @fbc_ceska_lipa na nájezdy! Starší žáci a dorostenci nastoupili ve společných týmech s @butchis_floorball_club. Starší žáci white také zvládli svou pouť skupinou, po třech výhrách a jedné prohře obsadili 2. místo, v osmifinále ale ztroskotali na @orkaflorbal, které podlehli 2:3. Strži black zapsali výhru nad @fbchradeckralove, na ostatní soupeře ve skupině nestačili a po bojových výkonech skončili ve skupině čtvrtí!  Dorostenci white drželi prapor našeho klubu nejdéle, po vítězství ve skupině si poradili v osmifinále s @skbivoj, do bojů o medaile je nepustil výběrový tým Šťastná mládež, který ukázal přesnější mušku a vystřilel si postup do semifinále! Dorostenci black odehráli vyrovnané zápasy ve skupině s kvalitními týmy, nakonec si připsali bod v zápase s Mladou Boleslaví, v dalších zápasech jim body bohužel unikly! 


V sobotu 15. 6. se naši nejmladší představili na Butchis Minicupu 2024! Nejlépe se dařilo těm úplně nejmladším, tým kluků a holek ročníku 2017 vybojoval 2. místo ?, když za celý turnaj podlehl pouze @spartaflorbal
Dvěma týmům starších kluků a holek ročníku 2015-2016 se už výsledkově tolik nedařilo, přesto si ale celý den náležitě užili!

Posledním červnovým turnajem byl brněnský Open Game. Na něm mladší žáci vyhráli svou skupinu bez porážky, v prvním kole play off zdolali i @fbcdoswich a stopku jim vystavili až @hornets_brno ve druhém kole play off! Také starší žáci nenašli ve skupině přemožitele, následně vyřadili i @zlinlions a stopku jim v osmifinále vystavil @skbivoj!
Dorostenci v těžké skupině obsadili třetí místo, když dvakrát vyhráli, remizovali s pozdějším semifinalistou z @fbcostrava a podlehli @cirkuspraha! První kolo play off jim ale hrubě nevyšlo, když podlehli. @fbc_draci 2:3 a z turnaje odjížděli hodně zklamaní! Dorostenky v turnaji porazily @sniperstrebic a remizovaly s @praguetigers. Stačilo to na čtvrté místo ve skupině. V prvním kole play off jim pak ve vyrovnaném zápase vystavilo stopku @fbcdoswich! Nejpovedenější turnaj zažili junioři. Cestou do čtvrtfinále dokázali porazit šest soupeřů, mimo jiné i @tatranstresovice. Stopku jim vystavil až speciálně pro tento turnaj složený Galaxy team, který nakonec obsadil 2. místo!

Právě v těchto dnech také naši svěřenci Adam Kuchař a Anna Hádková reprezentují Prahu ve florbale na Olympiádě dětí a mládeže v Jihočeském kraji. Přejeme jim tímto hodně úspěchů!

Během června také začala letní příprava kategoriím starší žáci až muži. Muži odehráli tři přípravné zápasy, extraligové Karlovy Vary dokázali porazit 8:7, budoucím soupeřům z Národní ligy Florbal Kobylisy podlehli 7:8 po nájezdech a prvoligovému Butchisu 5:10. 

V červenci čeká budoucí starší žáky, dorostence a juniory mezinárodní turnaj Prague Games, v srpnu potom vyrazí všechny mládežnické týmy postupně na soustředění na Tři Studně. Ještě před tím se muži představí na turnaji Czech Open.

Od září pak začíná nová sezona 2024/2025. O novinkách, které pro ni chystáme vás budeme informovat během letních měsíců. Užijte si léto a těšíme se na všech společných akcích během něj i v nové sezoně!